Predsa len, udržať deti v pokoji počas niekoľko hodinového letu, nie je vôbec jednoduchá úloha. No a je tu ešte jedna vec, a to meškanie letu. Chytá vás pri tejto predstave panika? Nie je divu. Hlavu hore! Poradíme vám, ako takúto situáciu zvládnuť s prehľadom.

Deti sediace v modele lietadla v hale

  1. Unavte ich

Pred cestou ( a to platí v podstate pri akejkoľvek ceste ), by ste mali svoje deti unaviť. Balenie a príprava bytu pred odchodom, síce človeku dajú poriadne zabrať, nezabúdajte však ani na svoje deti. Začnite všetko robiť v predstihu, aby ste s nimi stihli absolvovať dlhšiu prechádzku, či hodinku – dve na detskom ihrisku.

  1. Technika vás zachráni

Niekedy, v časoch keď neexistovali smartphony a tablety, bolo zabavenie detí naozaj ťažké. Aj keď nepatríte k zástancom toho, aby deti trávili hodiny času raním hier, v tomto prípade povoľte. Verte, že vám to nesmierne uľahčí život.

Meškanie letu náhrada: Okrem dobrých tipov na to, ako so svojimi deťmi zvládnuť čas na letisku, pre vás máme ešte jednu dobrú radu. Pri meškaní lietadla môžete žiadať aj o finančnú náhradu. Ak tento čas budete tráviť s deťmi, určite nejakú tú kompenzáciu oceníte veľmi radi. To nebude letecká spoločnosť samozrejme brať do úvahy, no aj napriek tomu môžete získať celkom pekné peniažky k dobru. Pri kratších letoch, s dĺžkou do 1500 kilometrov, máte nárok na 250 eur. Pri tých dlhších ako 3500 kilometrov, až na 600 eur.

  1. Zahrajte sa

Hádaj na čo myslím, meno mesto zviera vec, alebo iné slovné hry sú na takúto „príležitosť“ ako stvorené. Schovávačky na letisku budete hrať asi len ťažko, navyše by to nebolo ani bezpečné. Preto si do zásoby pripravte podobné, teda pokojné a sedavé hry.

Rodičia s deťmi na chodníku pri budove

  1. Prechádzka nikdy nezaškodí

Ak máte istotu, že lietadlo bude meškať dlhšie, určite sa s deťmi poprechádzajte po okolí letiska. Nejaká tá miestna atrakcia, alebo obed v reštaurácii taktiež nezaškodia.

4.3/5 - (3 votes)