Ženská móda je najviac preberanou témou medzi nami, dámami. No taktiež je omnoho viac možností pre ženy realizovať sa v móde než pre mužov, čomu zodpovedá aj dopyt a ponuka v obchodoch s oblečením. Módne návrhárstvo sa tomu prispôsobuje tiež.

Státie pred šatníkom a nariekanie, že si nemáme čo obliecť, je skôr ženská záležitosť.
Či je jar, leto, jeseň či zima, každá sezóna so sebou prináša svoje špecifiká. Prirodzene, u nás Európanov sa počasie môže zmeniť z minúty na minútu, či už ide o prechod zo suchej zimy na snehovú čľapkanicu, alebo z babieho leta na veľmi chladnú jeseň.

dáma v kardigane

Musíme byť pripravené na prechodné obdobia, mať v zálohe niekoľko párov topánok, búnd… To sa týka najmä na jeseň a v zime, aj keď aj na skorú jar nás môže prekvapiť veľmi chladné počasie, častokrát aj neroztopený sneh. Nie je nič lepšie, ako sa zahaliť do hrejivého a pohodlného materiálu, ktorý nás zahreje a navyše nám dodá šmrnc. Klasicky si väčšina predstaví mikinu či sveter…

Hovorí vám niečo slovo kardigan? V porovnaní so svetrom má niekoľko výhod. Väčšinou je v elegantnejšom prevedení, častokrát je bez zapínania, goliera, podobá sa skôr na kabát. Môžete ho nosiť voľne, čo je výhodné, ak chcete prilákať pozornosť na vrchnú časť odevu pod ním (napríklad nápis na tričku, vzor na košeli).

Viete o tom, že to bol pôvodne kúsok vyhradený prevažné pre pánske šatníky? Počas Krymskej vojny boli kardigany vyhotovené pre vojakov, ktorí v nej bojovali. Odtiaľ sa šírili aj medzi iné povolania či medzi študentskú sortu.

modrý materiál úplet

Našťastie si jeho krásu a mnohostrannosť môžu v súčasnosti užívať aj dámy. Okrem toho, že budete v teple, môžete ho aj vrstviť s rôznymi druhmi oblečenia.

Na stránke Mladá Móda si môžete vybrať ten svoj. Páči sa vám skôr v jemných alebo výrazných odtieňoch ružovej či modrej, alebo v tajomnej čiernej? Či vám padne do oka úpletový, športový s kapucňou alebo dlhý so vzorom, môžete ho kombinovať vo svojom outfite v nekonečných obmenách.

Ktorý vám padne do oka? Máte už svoju predstavu?