Mastná pleť
Či už nosíte makeup alebo nie, ste si istí, že túto sezónu zažijete mastnú pleť. Toto je bežný stav spôsobený samotnou vlhkosťou. A ak si myslíte, že je v poriadku preskočiť hydratáciu pokožky, zamyslite sa znova! To spôsobí iba väčšie poškodenie pokožky.
Riešenie:Prejdite na zvlhčovač na báze gélu alebo vody, ktorý matuje na pokožke. Ľahké sérum je tiež dobrou voľbou. Ak sa chystáte nosiť make-up, zvlhčite ho pred aplikáciou.opalování.jpg
Spálená pokožka
Počas tejto sezóny je vaša pokožka náchylná na poškodenie slnkom. Áno, počuli ste to správne. Vynechanie opaľovacích krémov je veľké nie. Slnko môže vašu pokožku stále poškodiť aj cez zamračené počasie a spôsobiť, že bude mierne začervenaná.
Riešenie:Po zvlhčení pokožky pokračujte so širokým spektrom opaľovacích krémov. Nezabudnite si zvoliť opaľovací krém, ktorý je dostatočne vlhký, na báze gélu alebo krému, aby sa vaša pokožka nevysušovala.
Popraskané pery
Pravdepodobne sa dehydratujú pery počas horúcich letných dní, čo vedie k tomu, že vyzerajú mimoriadne sucho a sú popraskané odlupovaním pokožky. Toto je veľmi znepokojujúce najmä preto, že to znamená, že vaša prirodzená rúžová farba je preč.
Riešenie:Použite peeling na pery, aby ste vyrovnali akúkoľvek popraskanú a zlúpenú pokožku vašich pier. Navlhčite ich trochou kokosového oleja alebo balzamom na pery s UV faktorom, aby ste dostali naspäť ich prirodzený odtieň.
Suché vlasy
Suché vlasy od slnka je problém, ktorému bude v tejto sezóne čeliť takmer každá žena. V lete si vplyvom slnečných lúčov vaše vlasy vyžadujú hlbšiu a dôkladnejšiu starostlivosť .
Riešenie:Vyhnite sa ťažkým stylingovým výrobkom a investujte do ľahkého vlasového séra. Sérum účinne obmedzí rozpínavé vlasy a dodá vašej hrive veľa potrebného lesku.bikiny.jpg
Rozmazaný make-up
Vplyvom horúceho dňa alebo búrky z tepla sa bude váš make-up určite rozmazávať. Oči ako panda, ktoré sú zapríčinené rozmazanými očnými linkami alebo riasenkami, sú veci ako z hororových filmov. Dajte to dohromady s rozmazanou alebo krvácajúcou rúžom a ste totálnym vrakom vlaku.
Riešenie:Rozhodnite sa pre vodeodolný make-up. Zvoľte radšej matný rúž a tekutý make-up obmedzte na minimum.