V našom živote je dôležité nájsť to čo by nás bavilo a napĺňalo. Niečo pre čo by sme sa každý deň chceli zobudiť. Mnohokrát máme tieto veci priamo pred očami a aj napriek tomu ich vôbec nevidíme. Musíme si pozorne všímať naše okolie a tak nájsť podstatné veci v našom živote.

srdce

Nájsť tieto veci nie je nič ťažké a zložité. Stačí sa len na chvíľu zamyslieť a porozmýšľať čo je pre nás v živote dôležité. Je to naša rodina? Alebo priatelia? Nech je to čokoľvek každý z nás má niečo za čo by mal byť vďačný.

Čo je podstatné?

Podstatné je to, že sa každý deň zobudíte zdravý. Podstatné je aj to, že máte rodinu, ktorá vás miluje a vždy vám pomôže. Dôležité je nájsť v každej veci to dobré. Tešte sa z počasia a nesťažujte sa. Ak máte niečo čo vás baví a napĺňa určite to robte a nestrácajte čas. Existuje mnoho vecí, ktorým sa môžete venovať. Či už ide o šport, tanec či kreslenie. Nájdite to čo bude pre vás podstatné.

Nájsť podstatné veci znamená nájsť šťastie v každom jednom okamihu, ktorý prežívame. Podstatné je trávenie času s rodinou, priateľmi a tak isto aj naše zdravie. Nie je potrebné sa príliš trápiť nad našimi problémami. Je potrebné si uvedomiť čo je pre nás dôležité. To že žijeme a dýchame je tým najväčším darom. Máme možnosť niečo dokázať a v podstate neobmedzené možnosti. Sústreďme sa teda na to dobré.

balonek

Podstatné veci musíte hľadať v každom okamihu a v našich myšlienkach. Nikde inde ich nenájdeme. Je dôležité si ich začať uvedomovať a nestrácať čas. Mali by ste využiť každú šancu ktorá sa vám ponúka. Nikto iný nie je zdrojom vášho šťastia okrem vás. Musíte si teda uvedomiť čo je podstatné práve pre vás a čo vás urobí šťastným. Nič ostatné nie je podstatné iba to ako sa cítime.

Hľadanie a spoznávanie samého seba je tým najzložitejším procesom. Je jasné že to nepôjde hneď a budete tomu musieť venovať dostatok času. No pocit, že ste si uvedomili čo je pre vás najdôležitejšie je na nezaplatenie.

5/5 - (2 votes)