Kontrola škodcov je niečo, čo je najlepšie ponechané na profesionálov, ak sa veci začnú vymykať z ruky, existujú však niektoré proaktívne kroky, ktoré môžete spraviť na ochranu vášho domova, udržiavať ho bez ochorenia a štrukturálne bezpečné. Tu sú niektoré praktické tipy, ktoré vám pomôžu udržať váš domov bez škodcov.

hmyz

Udržujte kuchyňu a kúpeľňu čistú
Keď máte špinavú kuchyňu, v ktorej sa nachádzajú kúsky potravín, musíte vyriešiť problémy. Špinavé a vlhké prostredie sú ideálnym miestom pre chov škodcu, a preto je dôležité udržať vaše stoly, sporák, regály a zásuvky čisté a dezinfikované. Odstránenie zvyšných kúskov jedla a pravidelné umývanie a vysávanie podláh pomôže vášmu boju proti škodcom. Nedokážete sa zbaviť problému, ale určite ho oddialite na dlhšiu dobu. Podobne ako u vašej kúpeľne, umývadlá a priestory skrinky by mali byť udržiavané v suchu a bez akejkoľvek formy nečistoty alebo múčky. Uvoľnite sprchový odtok od akýchkoľvek zvyškov mydla a vlasov a nechajte sprchovú záclonu čo najsuchšiu, keď ju nepoužívate.

Odstráňte akúkoľvek stojatú vodu
Stojatá voda je ideálnym miestom pre chov komárov nesúcich choroby a ich larvy. Ak chcete udržať svoj dom bez škodcov, uistite sa, že vyčistite všetky mláčky a „bazény“ stojacej vody okolo vášho domova, takže nie sú atraktívnym komplexom bývania pre škodcov. Udržujte akékoľvek vedrá, ktoré môžete mať v okolí vášho domu, suché a bez zberu vody.

chrobák

Vyhnite sa udržiavaniu ovocia a zeleniny vonku
Ovocie, ktoré je vonku je úžasným lákadlom niektorých nevítaných hostí. Muchy a iný hmyz, aj keď to nie sú žiadne skutočné hrozby, sú dobrým ukazovateľom, že omnoho väčšie, viac nepríjemné typy škodcov sú na ceste. Mravce, muchy, šváby a dokonca aj pavúky sú všetci prilákaní z lásky k jedlu a môžu prebrať vašu kuchyňu rýchlejšie, ako si myslíte.